KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14246013
nr 1424 6013
Alain Soucasse
(f. 1951), Sverige
"Est". Signerad. Blandteknik, bildmått: 18x14cm, yttermått inklusive ram: 34x29 cm
Alain Soucasse, född 1951, fransk-svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 11 oktober 2021
kl 20:29:46
11/10 19:30:01
Dantestolen
Kraftig fällstol med svängda, kryssade ben, arm- och ryggstöd.
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.